przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Budowa hali sportowej przy szkole na os. Kolonia Jasna z dofinansowaniem/Propozycje - wizualizacje hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie

Budowa hali sportowej przy szkole na os. Kolonia Jasna z dofinansowaniem

23 Maja 2023
kategoria:
News
Budowa hali sportowej przy szkole na os. Kolonia J

Złożony w marcu przez gminę Pszczyna wniosek o dofinansowanie budowy hali sportowej wraz z boiskiem wielofunkcyjnym na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie został pozytywnie zaopiniowany.

Budowa znalazła się na liście inwestycji, na które zostanie przekazana dotacja w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich".

- Budowa nowej hali sportowej wraz z boiskiem przy szkole na osiedlu Kolonia Jasna pozwoli nie tylko ułatwić organizację i uatrakcyjnić zajęcia wychowania fizycznego, ale przede wszystkim pomoże zaktywizować dzieci, zachęcić do uprawiania sportu, być może nawet u wielu obudzić nowe pasje - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Hala sportowa będzie zlokalizowana przy ulicy Księżycowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 6. Pod łukowym zadaszeniem znajdzie się nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej oraz szatnie i sanitariaty. Wykonane zostaną też instalacje: elektryczna, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Obiekt będzie wyposażony w oświetlenie ledowe. Planuje się także przygotowanie sceny mobilnej. Obiekt zostanie połączony ze szkołą łącznikiem.

Koszt budowy hali szacowany jest na niespełna 4 miliony złotych. Wniosek o przyznanie dotacji, w kwocie 2 505 000 złotych, został złożony do ministra sportu i turystyki.

- Konsekwentnie od lat dbamy o to, aby pszczyńskie placówki szkolne i przedszkolne posiadały jak najlepszą infrastrukturę i bazę sportową. Nie tak dawno otwieraliśmy nową salę gimnastyczną w Porębie i przedszkola w Ćwiklicach i na osiedlu Piastów. Jeszcze w tym roku ukończone zostaną dwa przedszkola, w Czarkowie i w Studzienicach, w których znajdzie się miejsce dla 300 dzieci. Tym dużym inwestycjom towarzyszą mniejsze, między innymi związane z wymianą w szkołach oświetlenia na energooszczędne - dodaje Dariusz Skrobol.

Propozycje - wizualizacje hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie