przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/DNI PSZCZYNY FESTIWAL 2025 - JUŻ ZA MIESIĄC!

DNI PSZCZYNY FESTIWAL 2025 - JUŻ ZA MIESIĄC!

23 Lipca 2025
kategoria:
News
DNI PSZCZYNY FESTIWAL 2025 - JUŻ ZA MIESIĄC!

23 i 24 sierpnia 2025 roku Pszczyna ponownie stanie się przestrzenią spotkania z muzyką, sztuką oraz rzemiosłem w ramach DNI PSZCZYNY FESTIWAL 2025.

W malowniczym otoczeniu Parku Zamkowego na uczestników czekać będą koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, Śląskie Targi Rzemiosła oraz strefa gastronomiczna z różnorodną ofertą food trucków.

Na scenie festiwalu wystąpią m.in.:

  • Beata Kozidrak i Bajm - główna gwiazda tegorocznej edycji,
  • Kasia Kowalska,
  • Daria ze Śląska,
  • Basia Giewont,
  • Krzysztof Hanke,
  • Damian Holecki

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przez Śląskie Miraże Art Fest, nie zabraknie także Śląskiej Młodej Sceny - konkursowej inicjatywy promującej młodych artystów. W tym roku na festiwalowej scenie zaprezentuje się siedmiu wyróżnionych wykonawców, którzy zyskali uznanie jurorów w eliminacjach do konkursu.

Integralną częścią wydarzenia będą również Śląskie Targi Rzemiosła - ceniony i stały element festiwalu. Pszczyński park ponownie gościć będzie artystów, rzemieślników oraz pasjonatów rękodzieła, którzy przedstawią swoją twórczość i unikalne wyroby.

- Po kilku latach wracamy do organizacji Dni Pszczyny, święta, które od zawsze jednoczyło mieszkańców naszej gminy. Decyzję o powrocie do formuły dużej plenerowej imprezy podjęliśmy w odpowiedzi na liczne głosy i prośby płynące od mieszkańców. Z radością mogę ogłosić, że podczas tegorocznych Dni Pszczyny na scenie wystąpi Beata Kozidrak, która właśnie u nas rozpocznie swój powrót do koncertowania. Program wydarzenia został przygotowany tak, aby każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znalazł coś dla siebie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, propozycji kulturalnych i sportowych oraz wydarzeń przygotowanych przez organizacje pozarządowe i kluby działające na terenie gminy Pszczyna. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym wyjątkowym święcie naszego miasta - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Organizatorami wydarzenia jest Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Fundacja Miraże - twórcy Śląskie Miraże Art Fest.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Pszczyny - Dariusza Skrobola.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i gości do udziału w tym wyjątkowym święcie kultury i muzyki.