przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Dwie duże inwestycje drogowe na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie

Dwie duże inwestycje drogowe na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie

19 Kwietnia 2023
kategoria:
News
Dwie duże inwestycje drogowe na osiedlu Stara Wie

Blisko 5 milionów złotych to wartość rozbudowy dwóch ulic w Pszczynie - Gajowej i Jesionowej. Obie znajdują się na osiedlu Stara Wieś. Prace na pierwszej z wymienionych dróg zakończą się jesienią tego roku. Roboty na ulicy Jesionowej potrwają dłużej, bo realizacja będzie prowadzona w systemie "projektuj i buduj".

W przypadku ulicy Gajowej zadanie obejmuje prace na odcinku 352 metrów wraz z budową kanalizacji deszczowej. Na ulicy Jesionowej zamówienie uwzględnia zarówno wykonanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych w systemie „projektuj i buduj”. Poza rozbudową drogi na odcinku 686 metrów również wykonana zostanie kanalizacja deszczowa. Planowane terminy zakończenia prac to odpowiednio październik 2023 i październik 2024 roku.

Umowy na wykonanie prac podpisano w ubiegłym tygodniu. Roboty na ulicy Gajowej wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RADEX z Bielska Białej. Wartość inwestycji to 1 309 798,72 złotych. Za realizację zadania na ulicy Jesionowej będzie Drogród z Ćwiklic. Umowa opiewa na 3 462 320,22 złotych. Oba przedsięwzięcia są w dużej części finansowe z programu Polski Ład.

- Prace na ulicy Gajowej i Jesionowej to część z zaplanowanych na najbliższe miesiące inwestycji drogowych. W budżecie na 2023 rok na inwestycje drogowe zarezerwowanych zostało kilkanaście milionów złotych. Wiem, ze oczekiwania związane z przebudową i modernizacją dróg w gminie są duże. Robimy wszystko, aby stale powiększać sieć dróg asfaltowych, a także naprawiać te najbardziej zniszczone - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.