przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Gmina Pszczyna otrzyma 2 mln zł na modernizację SP w Brzeźcach

Gmina Pszczyna otrzyma 2 mln zł na modernizację SP w Brzeźcach

18 Września 2023
kategoria:
News
Gmina Pszczyna otrzyma 2 mln zł na modernizację

W piątek, 15 września ogłoszono wyniki 6 edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów, w których działały państwowe gospodarstwa rolne. Gmina Pszczyna otrzyma 2 mln zł na remont i wyposażenie budynku Szkoły Podstawowej w Brzeźcach.

Celem programu kierowanego dla samorządów popegeerowskich jest wyrównywanie szans rozwojowych i poprawa spójności społecznej. 

- To kolejny w ostatnim czasie przykład, że gmina Pszczyna występuje po środki zewnętrzne. Układ finansowania jest bardzo atrakcyjny dla samorządów. Dzięki temu będziemy w stanie zrealizować dużą i bardzo potrzebną inwestycję przy niewielkich nakładach z budżetu gminy - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.  

Przyznane dofinansowanie może pokryć maksymalnie 98 proc. kosztów inwestycji, oznacza to, że samorządy będą musiały wnieść minimum 2 proc. udziału własnego. Tak jest w przypadku gminy Pszczyna. W przypadku realizacji tego projektu wkład własny wyniesie 42 tys. zł.

- W ostatnich dniach wspólnie z burmistrzem spotkaliśmy się z przedstawicielami rady sołeckiej. Poruszyliśmy tematy związane z modernizacją budynku szkoły określając priorytetowe zadania. 2 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych znacznie poprawią standard obiektu - komentuje Magdalena Czarnecka, zastępca burmistrza.  

W 6 edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów dofinansowanie otrzymają 1732 samorządy.

 

fot. Jacek Cisło