przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Gmina doświetliła dziesięć przejść dla pieszych! Będzie bezpieczniej!/Nowe oświetlenie przejść dla pieszych w gminie Pszczyna - 12.2022-01.2023

Gmina doświetliła dziesięć przejść dla pieszych! Będzie bezpieczniej!

05 Stycznia 2023
kategoria:
News
Gmina doświetliła dziesięć przejść dla piesz

W ostatnich tygodniach wykonane zostało doświetlenie dziesięciu przejść dla pieszych w gminie Pszczyna. Prace wykonano na najbardziej ruchliwych drogach na terenie miasta oraz czterech sołectw. To kontynuacja działań podjętych w poprzednich latach.

- Bez dwóch zdań bezpieczeństwo to priorytet. Dlatego w ostatnich tygodniach zamontowaliśmy lampy na przejściach na często uczęszczanych trasach w Pszczynie, Ćwiklicach, Jankowicach, w Łące i Brzeźcach. Oświetlone zostały między innymi okolice szkół oraz cmentarzy, czyli miejsc, które wskazywali sami mieszkańcy - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

Nowe latarnie postawiono na przełomie listopada i grudnia na drogach o dużym natężeniu ruchu, tam gdzie bardzo często możemy zauważyć dzieci i seniorów. Te miejsca to:

  • Łąka - ul. Turystyczna (przy szkole),
  • Łąka - ul. Turystyczna (przy ul. Grottgera),
  • Brzeźce - ul. Ofiar Faszyzmu (przy Zajeździe Ryguła),
  • Pszczyna - ul. Katowicka (obok Muzeum Militarnych Dziejów Śląska),
  • Pszczyna - ul. Bieruńska (przy DK-1),
  • Jankowice - ul. Żubrów (przy Zajeździe Grant),
  • Ćwiklice - ul. Męczenników Oświęcimskich (przy szkole),
  • Pszczyna - ul. Katowicka (obok cmentarza Wszystkich Świętych),
  • Pszczyna - ul. Katowicka (obok cmentarza ewangelickiego),
  • Pszczyna - ul. Dworcowa (obok hotelu Michalika).

Warto wspomnieć, że na inwestycję gmina Pszczyna pozyskała środki zewnętrzne, ponad 100 tysięcy złotych z marszałkowskiego programu poprawy bezpieczeństwa na drogach,

Wcześniej podobne prace wykonano między innymi w Piasku na ulicy Katowickiej, w Jankowicach na ulicy Żubrów i na ulicy Bielskiej w Pszczynie. Oświetlone zostały też przejścia na ulicy Żorskiej na wysokości Parku Zamkowego.

- Doświetlenie przejść dla pieszych na terenie gminy Pszczyna znacznie poprawi bezpieczeństwo niezmotoryzowanych użytkowników dróg oraz poprawki komfort kierujących pojazdami. Niemniej zachęcam wszystkich, aby po zmroku, szczególnie w okresie zimowym, nosić odblaski. I apeluję: przechodźmy przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach. Bądźmy czujni, spacerując, jadąc na rowerze czy kierując samochodem - dodaje burmistrz Pszczyny.

Nowe oświetlenie przejść dla pieszych w gminie Pszczyna - 12.2022-01.2023

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna