przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/IV Terenowy Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Pszczyny - zdjęcia/IV Terenowy Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Pszczyny - 11.06.2022

IV Terenowy Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Pszczyny - zdjęcia

12 Czerwca 2022
kategoria:
News
IV Terenowy Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza P

W sobotę w Parku Zamkowym w Pszczynie odbył się IV Terenowy Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Pszczyny. W zabawie udział wzięło 179 dzieci i nastolatków. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi również pamiątkowe statuetki.

- Do Pszczyny już dawno temu przylgnął przymiotnik „rowerowa”. I bardzo dobrze, bo w naszym mieście i naszej gminie wiele osób codziennie korzysta z jednośladów w drodze do pracy, szkoły czy po prostu dla rekreacji. Co cieszy, z jednośladów również bardzo chętnie korzystają najmłodsi mieszkańcy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. W sobotę się to potwierdziło, bowiem aż 179 dzieci i nastolatków wystartowało na trasach przygotowanych w Parku Zamkowym. - Wszyscy, bez wyjątku dali pokaz nie tylko wspaniałych umiejętności, zapału i pasji, ale również zasadom fair-play, za co szczególnie dziękuję - dodał burmistrz.

Zawody tradycyjnie zostały zorganizowane w czerwcu przy okazji Dnia Dziecka. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Dzieci mogły spróbować swoich umiejętności w zawodach: rowerki biegowe, rowerki z podpórkami i rowerki bez podpórek. Uczestników podzielono na różne kategorie wiekowe. Im starsza grupa, tym dłuższą i trudniejszą trasę miała do pokonania. Wszyscy jednak radzili sobie z tym znakomicie. Po zakończonych wyścigach wszyscy zostali wyróżnieni. Najlepsi otrzymali dodatkowo pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Zadowolenia i radości nie ukrywa również Rafał Sekta z UKS Avatar. - Cieszę się że na zawody przyszło tak wielu młodych rowerzystów. Gratuluję młodym zdolnym kolarzom! Wierzę że taka promocja zaowocuje nowym narybkiem w kolarskich szeregach. Dziękuję za wielką pomoc MORiS Pszczyna. Do zobaczenia za rok - powiedział po sobotnich zawodach.

IV Terenowy Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Pszczyny - 11.06.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna

  • 1
  • 2
  • Następna
  • Ostatnia