przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Nowe informacje z budowy Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

Nowe informacje z budowy Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

06 Marca 2023
kategoria:
News
Nowe informacje z budowy Pszczyńskiego Centrum Ku

Prace przy budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury idą zgodnie z planem. Spieszymy z garścią nowych informacji o trwającej inwestycji.

Obecnie prace toczą się wewnątrz i na zewnątrz budynku nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Od strony północnej, po demontażu rusztowania, ukazała się szklana fasada. Jest to pierwsza część budynku, która przedstawia ostateczny wygląd obiektu. Od strony ulicy Władysława Jagiełły rozpoczął się montaż elewacji wentylowanej. Wykonano stelaż w postaci stalowych konsol oraz termoizolację. Końcowym etapem, będzie zawieszenie płyt elewacyjnych.

Zamontowano również konstrukcję aluminiową dla fasady w przegłębieniu części zachodniej. Rozpoczęto też montaż konstrukcji dla przeszklenia od ulicy Bielskiej.
W lutym zakończono hydroizolację ostatniego stropu i kontynuowano prace poprzedzające montaż obróbek blacharskich wieńczących attyki obwodowe.

Również wewnątrz budynku w lutym prowadzono zintensyfikowane prace. Na znacznej części parteru ułożono jastrychy wraz z wykonaniem instalacji podposadzkowych i grzewczych. Zakończono także rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na sali głównej zakończono płytowanie sufitu. Wykonano, podwieszane do stropu kanały wentylacyjne i rozprowadzono pozostałe oprzewodowania techniczne. Następnie odmalowano całość na docelowy czarny kolor.

Inżynierowie generalnego wykonawcy dwoją się i troją w celu usprawnienia prac. Pomimo niesprzyjających warunków nadzorują i koordynują prace, aby jak najszybciej przekazać obiekt w ręce mieszkańców Pszczyny i okolic.