przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Nowe nasadzenia na osiedlu Piastów w Pszczynie - zdjęcia/Nowe nasadzenia na osiedlu Piastów w Pszczynie - 24.11.2022

Nowe nasadzenia na osiedlu Piastów w Pszczynie - zdjęcia

24 Listopada 2022
kategoria:
News
Nowe nasadzenia na osiedlu Piastów w Pszczynie -

Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie we współpracy z Pszczyńską Spółdzielnią Mieszkaniową wykonał nasadzenia na osiedlu Piastów.

W ostatnich dniach na osiedlu Piastów w Pszczynie zostało posadzonych 50 drzew. Wśród gatunków znalazły się: klony czerwonolistne, klony pospolite, lipy, graby oraz platan. Drzewa posadzono między innymi: wzdłuż ulicy Dobrawy (co jest kontynuacją wcześniejszych nasadzeń), na alejce przy ulicy Mieszka I oraz pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego i Bolesława Śmiałego.

- Dzięki dobrej współpracy z Miejskim Zakładem Zieleni w Pszczynie oraz z Pszczyńską Spółdzielnią Mieszkaniową wspólnie udało się nam wybrać lokalizacje dla kolejnych 50 drzew które uatrakcyjniają naszą wspólną przestrzeń - podkreśla Kamil Widłok, przewodniczący osiedla Piastów.

Jak dodaje, tylko w tym roku na osiedlu wykonano ponad 100 nowych nasadzeń. - Osiedle Piastów staje się jednym z najbardziej zielonych osiedli w naszym mieście co jest zauważalne i chwalone przez naszych mieszkańców - mówi przewodniczący i zapowiada, że wiosną zmieni się również otoczenie galerii Dobrawy. - Wspólnie z właścicielami działamy w kierunku uporządkowania terenu wokół oraz wprowadzeniu dodatkowej zieleni, która znacząco uatrakcyjni przestrzeń w samym środku osiedla.

Już czekamy na te nasadzenia, teraz warto jednak nadmienić, że to również nie koniec nasadzeń w samej Pszczynie w tym roku. Lada dzień na osiedlu Daszyńskiego posadzone zostaną: klony czerwonolistne, jabłonie oraz wiśnie piłkowane.

- Miejski Zakład Zieleni bardzo aktywnie poszukuje miejsc, gdzie można sadzić nowe drzewa. Ważną rolę odgrywa tutaj współpraca z przedstawicielami jednostek pomocniczych oraz samymi mieszkańcami. Jeśli tylko pozwalają na to kwestie własnościowe lub umiejscowienie mediów, tam staramy się wykonywać nowe nasadzenia - mówi burmistrz Dariusz Skrobol

Nowe nasadzenia na osiedlu Piastów w Pszczynie - 24.11.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna