przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Podsumowanie wakacji na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

Podsumowanie wakacji na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

08 Września 2023
kategoria:
News
Podsumowanie wakacji na budowie Pszczyńskiego Cen

Upalne sierpniowe lato sprzyjało planowaniu urlopów i aktywnemu wypoczynkowi, jednak związane z tym spowolnienie nie było widoczne na placu budowy Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Dobrze zaplanowane roboty trwały w najlepsze, a zakończenie prac na pewnych frontach umożliwiło wprowadzenie kolejnych ekip montażowych. W otworach drzwiowych większości pomieszczeń zostały zamontowane ościeżnice i skrzydła stalowe. Pomalowane z pierwszego razu pomieszczenia sanitarne gotowe są do białego montażu. Rozpoczął się montaż grzejników łazienkowych oraz ceramiki sanitarnej.

W pomieszczeniach warsztatowych na parterze oraz w pomieszczeniach administracji na pierwszym piętrze konstrukcje podwieszanych sufitów zostały wypełnione płytami kasetonowymi. Zamontowano oprawy oświetleniowe, jednostki kasetowe układu klimatyzacji oraz niezbędne elementy sterowania ogrzewaniem podłogowym. Zaszklono wszystkie konstrukcje aluminiowe wewnętrznych zestawów szklanych.

Wykończone ściany i posadzki z płytek ceramicznych w salach warsztatowych umożliwiły wejście ekipy stolarskiej, która rozpoczęła montaż zabudowy meblowej w tej części budynku. W sali widowiskowej na części scenicznej i na widowni ułożono parkiety, a na ścianach wokół sali panele akustyczne w kolorze drewna. Na poziomie balkonów zamontowano konstrukcję balustrad. Pojawiły się także szklane balustrady na foyer górnym. Ekipy monterskie po zakończeniu robót w części administracyjnej przeniosły się na wyższe piętra oraz do przestrzeni foyer, gdzie kontynuowane są prace związane z wykonaniem zabudów z płyt gipsowo-kartonowych oraz prace instalacyjne, elektryczne oraz prace związane z instalacją elektroakustyczną.

Dobrze widoczne są także zmiany wokół budynku. Choć mokry ostatni tydzień sierpnia nieco przystopował zapał pracowników to ponad połowa powierzchni parkingu została wyłożona kostką betonową.  Na terenie wokół ciągów pieszych rozścielono humus. Elewacja została uzupełniona o domiarowe panele okładziny zewnętrznej, a na dachu budynku rozpoczął się montaż instalacji fotowoltaicznej.

Wszystko wskazuje na to że jesteśmy już coraz bliżej zakończenia prac budowlanych w obiekcie nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury. Przed budowlańcami wrzesień, który miejmy nadzieję przyniesie bardziej stabilną i przyjazną do pracy pogodę.