przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Ponad 80 tysięcy osób odwiedziło Pokazową Zagrodę Żubrów w 2022 roku

Ponad 80 tysięcy osób odwiedziło Pokazową Zagrodę Żubrów w 2022 roku

25 Stycznia 2023
kategoria:
News
Ponad 80 tysięcy osób odwiedziło Pokazową Zagr

W 2022 roku Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie odwiedziło 80100 osób i jest to najwyższy wynik od czasu wybuchu pandemii COVID-19, która na przełomie 2019 i 2020 roku bardzo mocno uderzyła między innymi w branżę turystyczną.

Pokazowa Zagroda Żubrów to nie tylko szansa spotkania na żywo ze zwierzętami, w tym królem puszczy, ale także możliwość udziału w ciekawych zajęciach edukacyjno-ekologicznych, o szerokim spektrum kształcenia świadomości przyrodniczej.

Od dnia otwarcia, czyli 1 czerwca 2008 roku, po dziś dzień Pokazowa Zagroda Żubrów oraz działające przy obiekcie Biuro Informacji Turystycznej zostały wyróżnione wieloma nagrodami oraz nominacjami. Warto dodać, że w tym czasie obiekt odwiedziło ponad 1,3 mln osób.

- Planując wizytę w Pszczynie - Zielonej Perle Górnego Śląska, serdecznie zapraszam do Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim, na bliskie spotkanie z największymi mieszkańcami lasów, jakimi są żubry. Nadmienić warto, iż te piękne zwierzęta są reprezentantami pszczyńskiej linii hodowlanej, której historia sięga 158 lat wstecz - zachęca do wizyty Michał Makowski, dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów.

Jak dodaje, jesienią ubiegłego roku zakończono także czwarty etap tworzenia mini ogrodu botanicznego, a czego efekty można już podziwiać (kwitnące oczary). - Już wczesną wiosną zakwitnie blisko 3000 roślin cebulowych, czekamy z niecierpliwością - zapowiada.

A to nie koniec działań, które zostały podjęte w ostatnich miesiącach w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

- Udało się także wzbogacić ścieżkę edukacyjną o nowe tablice dydaktyczne. Powyższe projekty zrealizowane zostały dzięki ścisłej współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - wspomina Michał Makowski.

- Rok 2023 jest także "Rokiem Daisy", zatem odwiedzający Pokazową Zagrodę Żubrów goście, dzięki organizowanej obecnie przestrzeni wystawienniczej, będą mogli zapoznać się z nietuzinkową postacią księżnej Marii Teresy Oliwii Hochberg von Pless z nieco innej perspektywy. O szczegółach najnowszej realizacji będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej oraz profilu FB - mówi dyrektor.