przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Powrócił Pszczyński Rower Miejski. Jest nowa stacja na terenie miasta!/Pszczyński Rower Miejski

Powrócił Pszczyński Rower Miejski. Jest nowa stacja na terenie miasta!

30 Kwietnia 2024
kategoria:
News
Powrócił Pszczyński Rower Miejski. Jest nowa st

30 kwietnia do Pszczyny powrócił rower miejski. Do użytku zostało oddanych dziewięć stacji, o jedną więcej niż w poprzednim roku. Dwie stacje będą w gminie Goczałkowice-Zdrój. Z rowerów miejskich będziemy mogli korzystać do końca października.

W tym roku w ramach Pszczyńskiego Roweru Miejskiego oddaliśmy do użytku 81 rowerów standardowych, 5 dziecięcych, a także 2 rowery trójkołowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podobnie jak w poprzednich latach na terenie gminy Pszczyna stacje są ulokowane w następujących miejscach: rynek, dworzec kolejowy (Plac Zwycięstwa i Wolności), osiedla Piastów, Stara Wieś i Daszyńskiego, a także w sąsiedztwie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Nowa stacja pojawiła się na osiedlu Powstańców Śląskich. Dwie kolejne - Korona zapory, Centrum przesiadkowe (przy ul. Parkowej) - znajdziecie w Goczałkowicach-Zdroju.

Usługę realizuje spółka Nextbike Polska. Wypożyczenie rowerów jest możliwe za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na telefonie. Osoby, które nie posiadają konta, mogą je założyć na stronie PszczynskiRower.pl, gdzie należy uiścić opłatę w wysokości 10 złotych, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Co warto podkreślić, podobnie jak w poprzednich latach pierwsze 30 minut jazdy pozostaje bezpłatne. Następnie każda godzina kosztuje odpowiednio jeden, dwa, trzy i cztery złote.

- Od początku Pszczyński Rower Miejski cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy i turyści chętnie korzystają z wypożyczalni. Podczas ostatnich sezonów rowery wypożyczano kilkadziesiąt tysięcy razy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Coraz większa popularność jednośladów jako alternatywnego środka transportu, a także poprawa infrastruktury rowerowej i atrakcyjne połączenia z Goczałkowicami-Zdrojem pozwalają spodziewać się, że w tym roku ta liczba znów wzrośnie - dodaje.

Pszczyński Rower Miejski