przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Prace na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury są już bardzo zaawansowane - wideo

Prace na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury są już bardzo zaawansowane - wideo

16 Października 2023
kategoria:
News
Prace na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury s

Na budowie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury prace przyspieszają na wszystkich frontach.

Kontynuowane jest wyposażanie obiektu. W kolejnych łazienkach i garderobach montowane są urządzenia sanitarne i blaty umywalkowe. Pomieszczenia administracyjne i kolejne sale warsztatowe wyposażane są w zabudowę meblową. W części administracyjnej na pierwszym piętrze, ułożona została wykładzina dywanowa, a podłogi kolejnych pomieszczeń przygotowywane są pod wykończenie wierzchnią warstwą. Parkieciarze kontynuują swoje prace na Sali Widowiskowej, tak by w pierwszych tygodniach października mógł rozpocząć się montaż foteli w tej części budynku. Do montażu wykładziny dywanowej przygotowywana jest także sala kinowa.

W Sali tanecznej, gdzie zamontowano już wszystkie urządzenia w części nadsufitowej, trwają prace polegające na zamknięciu sufitu dźwiękochłonnymi perforowanymi płytami gipsowo-kartonowymi. Zakończenie tych prac umożliwi przeniesienie się ekipie parkieciarzy z Sali widowiskowej do Sali tanecznej. Kontynuowane są prace wykończeniowe sufitu akustycznego we foyer. Trwają prace malarskie na korytarzach w budynku centrum kultury oraz na elewacji obiektu.

Na zewnątrz układane są ostatnie metry nawierzchni parkingu z kostki betonowej. Montowane są także ostatnie elementy instalacji fotowoltaicznej i wentylacyjnej na dachu. Dało się również zauważyć, że z placu budowy zniknęła już część kontenerów zaplecza budowy. Przed budowlańcami ostatnie miesiące wytężonej pracy, które przybliżają nas do pierwszych imprez w nowym obiekcie Pszczyńskiego Centrum Kultury.