przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Przy ul. Dobrawy w Pszczynie powstają nowe bloki komunalne - będą 43 mieszkania/Budowa budynków komunalnych przy ulicy Dobrawy w Pszczynie - 28.12.2022

Przy ul. Dobrawy w Pszczynie powstają nowe bloki komunalne - będą 43 mieszkania

28 Grudnia 2022
kategoria:
News
Przy ul. Dobrawy w Pszczynie powstają nowe bloki

W południowo-wschodniej części osiedla Piastów powstają dwa nowe budynki komunalne. Będą tu łącznie 43 lokale z przeznaczeniem na mieszkania socjalne.

Inwestycja realizowana jest przy ulicy Dobrawy. W dwóch wielorodzinnych budynkach mieszkalnych znajdą się łącznie 43 lokale. Każde mieszkanie wyposażone będzie w wydzieloną łazienkę z kabiną natryskową, miskę ustępową, umywalkę. W pokojach mieszkalnych przewidziano aneks kuchenny ze zlewozmywakiem i kuchnię elektryczną.

W sąsiedztwie zaprojektowano także miejsca parkingowe oraz infrastrukturę towarzyszącą, czyli między innymi: dojścia, drogę dojazdową, wiatę śmietnikową.

Wartość inwestycji, prowadzonej przez Administrację Zasobów Komunalnych w Pszczynie, to blisko 13 milionów złotych, z czego aż 80% tej kwoty gmina Pszczyna pozyskała z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego. Wykonawcą jest firma Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMBUD” Spółka Akcyjna z Katowic. Prace zakończą się w 2023 roku.

- Obecnie na mieszkania komunalne i socjalne w gminie Pszczyna oczekuje ponad 120 osób. Lista jest więc długa, ale prowadzona inwestycja jest odpowiedzią na te potrzeby sygnalizowane przez mieszkańców - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol. Jak zaznacza, równocześnie Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ulicy Cieszyńskiej w Łące realizuje inne duże przedsięwzięcie - I etap budowy osiedla Luizy, dzięki któremu w dwóch nowych budynkach znajdzie się 50 mieszkań.

Budowa budynków komunalnych przy ulicy Dobrawy w Pszczynie - 28.12.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna