przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Przy ul. Dobrawy w Pszczynie powstają nowe bloki komunalne - zdjęcia/Budowa budynków komunalnych przy ulicy Dobrawy w Pszczynie - 24-27.12.2022

Przy ul. Dobrawy w Pszczynie powstają nowe bloki komunalne - zdjęcia

28 Marca 2023
kategoria:
News
Przy ul. Dobrawy w Pszczynie powstają nowe bloki

Przy ulicy Dobrawy w Pszczynie w ramach zadań własnych gminy od lipca 2022 roku trwa budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z 35 mieszkaniami socjalnymi i 14 pomieszczeniami tymczasowymi.

Każde mieszkanie wyposażone będzie w wydzieloną łazienkę z kabiną natryskową, miskę ustępową, umywalkę. W pokojach mieszkalnych przewidziano aneks kuchenny ze zlewozmywakiem i kuchnię elektryczną. W sąsiedztwie zaprojektowano także miejsca parkingowe oraz infrastrukturę towarzyszącą, czyli między innymi: dojścia, drogę dojazdową, wiatę śmietnikową.

Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz mediów. W poniedziałek teren budowy odwiedził minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Miał okazję zobaczyć postęp prac. Wykonawcą jest firma Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMBUD” Spółka Akcyjna z Katowic. Inwestycja zostanie zakończona w 3. kwartale tego roku.

Cały koszt zadania wynosi: 12 725 159,62 zł, z czego 80%, czyli aż 10 409 399,69 zł gmina pozyskała z Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Obecnie na mieszkania komunalne i socjalne w gminie Pszczyna oczekuje ponad 120 osób. Lista jest więc długa, ale prowadzona inwestycja jest odpowiedzią na te potrzeby sygnalizowane przez mieszkańców - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol. Jak zaznacza, równocześnie Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ulicy Cieszyńskiej w Łące realizuje inne duże przedsięwzięcie - I etap budowy osiedla Luizy, dzięki któremu w dwóch nowych budynkach znajdzie się 50 mieszkań.

Budowa budynków komunalnych przy ulicy Dobrawy w Pszczynie - 24-27.12.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna