przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pszczyński Budżet Obywatelski - od 18 lipca można składać wnioski!

Pszczyński Budżet Obywatelski - od 18 lipca można składać wnioski!

15 Lipca 2022
kategoria:
News
Pszczyński Budżet Obywatelski - od 18 lipca moż

Rusza kolejna edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mamy 2,5 mln złotych na Wasze dobre pomysły! Od 18 do 29 lipca można zgłaszać projekty. Na wnioski czekamy w Urzędzie Miejskim. Możecie je również składać drogą pocztową lub mailowo.

Każdego roku w gminie Pszczyna realizujemy Pszczyński Budżet Obywatelski i właśnie startujemy z kolejną, już dziesiątą edycją PBO! W lipcu (do 29 VII) czekamy na Wasze propozycje. Tradycyjnie należy je zgłaszać na formularzach. Można je składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, drogą pocztową lub mailowo na adres: pszczyna[at]pszczyna.pl

- Pszczyński budżet obywatelski ma już 10 lat! Uruchomiliśmy go jako jeden z pierwszych samorządów w kraju. Dzięki inicjatywom mieszkańców zrealizowaliśmy kilkaset różnych zadań i inwestycji. Po dziś dzień liczne place zabaw, siłownie zewnętrzne służą lokalnej społeczności. Wzdłuż dróg i na osiedlach, zgodnie z sugestiami, sadzimy kolejne drzewa i kwiaty. Gmina rozwija się zgodnie z Państwa propozycjami - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Budżet obywatelski to dobre narzędzie, które aktywizuje społeczności sołectw i osiedli. Zachęca do udziału w projektowaniu swojego sąsiedztwa, okolicy, regiony. Po raz kolejny zapraszam do składania wniosków, a następnie uczestnictwa w głosowaniu i wyborze najciekawszych - dodaje.

Warto wspomnieć, iż nowa edycja budżetu obywatelskiego zachęca do składania projektów o charakterze proekologicznym i prospołecznym. Pozytywnie zweryfikowane projekty zostaną opublikowane w sierpniu. Następnie wśród mieszkańców zostanie przeprowadzone głosowanie.

Wszystkie szczegóły dotyczące PBO znajdują się na stronie https://budzet.pszczyna.pl.