przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Radni i burmistrz złożyli ślubowanie/Pierwsza sesja Rady Miejskie w Pszczynie kadencji 2024 - 2029

Radni i burmistrz złożyli ślubowanie

06 Maja 2024
kategoria:
News
Radni i burmistrz złożyli ślubowanie

W poniedziałek, 6 maja odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Pszczynie kadencji 2024 - 2029. Zanim wybrano nowego przewodniczącego oraz skład Prezydium Rady, sesję otworzyła Maria Szostak, radna - senior.

Zgromadzeni na sali sesyjnej radni odebrali zaświadczenie o wyborze na radnego, a następnie złożyli ślubowanie. W trakcie sesji ślubowanie złożył także burmistrz Dariusz Skrobol, który w ostatnich wyborach samorządowych w pierwszej turze z wynikiem ponad 67 % został wybrany na czwartą swoją kadencję.

Dość szybko wybrano nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. 21 spośród 23 radnych zagłosowało za Leszkiem Szczotką, który również po raz czwarty w swojej karierze będzie prowadził obrady, a także reprezentował Radę Miejską.

W głosowaniu na wiceprzewodniczącego zaproponowano kandydatury Marka Dutkowskiego, Piotra Rabaszowskiego oraz Andrzeja Mańki. Pierwszy z nich zdobył zaufanie zdobywając wymaganą ilość głosów. W przypadku pozostałych dwóch kandydatów nie udało się wyłonić drugiego wiceprzewodniczącego. Nie pomogło ponowne głosowanie. W tej sytuacji zaproponowano nową kandydatkę - Marię Szostak, która po kolejnym wyborze zasiliła skład Prezydium Rady Miejskiej.

Podczas pierwszej sesji wybrano także składy Komisji Rady Miejskiej.

Pierwsza sesja Rady Miejskie w Pszczynie kadencji 2024 - 2029