przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska przy SP nr 6

Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska przy SP nr 6

25 Listopada 2022
kategoria:
News
Rozmawiali o bezpieczeństwie w rejonie boiska prz

Kilkukrotnie dotychczas poruszano publicznie temat związany z bezpieczeństwem w rejonie boiska szkolnego przy SP nr 6 w Pszczynie. Zarówno mieszkańcy, jak i radni sygnalizowali problemy pojawiające się przede wszystkim latem i późną jesienią. Sprawę zna pszczyńska policja, która m.in. interweniowała i analizowała zgłoszenia dotyczące zakłócania porządku.

W tej sprawie Komendant Powiatowy Policji zorganizował debatę społeczną, która odbyła się w czwartek, 24 listopada w szkole podstawowej. Oprócz funkcjonariuszy policji obecni byli: zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, dyrektor SP nr 6 Danuta Kuś, radni Monika Rąba, Arkadiusz Gardiasz oraz Marek Szklorz. W spotkaniu udział wzięło kilku mieszkańców zainteresowanych sprawami bezpieczeństwa na osiedlu Kolonia Jasna.  

W trakcie debaty policjanci przedstawili statystyki zgłoszeń i interwencji. Zachęcali do zgłaszania zaistniałych incydentów zarówno poprzez internetową mapę zagrożeń, jak i bezpośredni kontakt za pośrednictwem numeru 112. Spotkania pozwoliło na wymianę spostrzeżeń, które w przyszłości pozwolą wypracować optymalne rozwiązania. Policjanci zadeklarowali zwiększoną liczbę patroli, dyrekcja szkoły wraz z zarządem osiedla natomiast zasygnalizowała chęć zamontowania dodatkowego oświetlenia oraz monitoringu. Współpraca wszystkich stron będzie zmierzała do tego, aby całkowicie wyeliminować potencjalne zagrożenia.