przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Rozpoczęła się budowa przedszkola w Studzienicach - zdjęcia/Budowa przedszkola w Studzienicach - 05.10.2022

Rozpoczęła się budowa przedszkola w Studzienicach - zdjęcia

07 Października 2022
kategoria:
News
Rozpoczęła się budowa przedszkola w Studzienica

Rozpoczęła się budowa przedszkola w Studzienicach. Nowy obiekt, który przyjmie 150 dzieci powstaje przy ulicy Świętego Jana Pawła II, w sąsiedztwie istniejącej placówki oświatowej.

- Nowe przedszkole w Studzienicach to bardzo dobra informacja dla wielu rodziców i maluchów. Już na etapie projektu zadbaliśmy, aby obiekt był dobrze wyposażony, a zajęcia dla najmłodszych odbywały się w jak najlepszych warunkach - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

W parterowym przedszkolu w Studzienicach poza salami zajęć znajdzie się też kuchnia. Wokół budynku zagospodarowana zostanie zieleń i będzie utworzony plac zabaw dla najmłodszych.

Warto wspomnieć, że to jedno z dwóch przedszkoli, które są aktualnie budowane w gminie. Drugie powstaje w Czarkowie przy ulicy Powstańców Śląskich. Tam także znajdzie się miejsce dla 150 dzieci.

Łączny koszt tych dwóch inwestycji to 20 milionów złotych. Przedszkole w Czarkowie wybuduje spółka JM Kontrakt z Łąki, natomiast przedszkole w Studzienicach - Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic.

Budowa przedszkola w Studzienicach - 05.10.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna