przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Rozpoczęły się egzaminy maturalne

Rozpoczęły się egzaminy maturalne

08 Czerwca 2020
kategoria:
News
Rozpoczęły się egzaminy maturalne

W poniedziałek, 8 czerwca o godzinie 9.00 egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się matury.

Koronawirus sprawił, że tegoroczna matura została przesunięta o miesiąc. Egzaminy odbywają się też w innych niż dotychczas okolicznościach, a podczas matur obowiązują będą dodatkowe obostrzenia. Krzesła i ławki są przed egzaminami dezynfekowane. Między zdającymi obowiązuje odstęp co najmniej 1,5 metra. Maturzyści muszą pamiętać o zakrywaniu nosa i ust podczas przemieszczania się po szkole. Maseczki mogą zdjąć natomiast w momencie zajęcia miejsca na sali egzaminacyjnej. Muszą również pamiętać o zabraniu ze sobą własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla czy kalkulatora.

Dla wielu zdających te zmiany mogą oznaczać dodatkowy stres. Dyrekcja i nauczyciele zadbają jednak, aby był on jak najmniejszy. W pszczyńskim liceum maturzyści otrzymają przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego maseczkę oraz płyn do dezynfekcji rąk.

Życzenia wszystkim maturzystom złożył burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol: - Życzę wszystkim maturzystom osiągnięcia jak najlepszych wyników podczas rozpoczynających się egzaminów maturalnych. Niech okażą się one przepustką do wymarzonych studiów.

Maturalny maraton potrwa do 29 czerwca. W tym czasie odbywać będą się wyłącznie egzaminy pisemne. Część ustna matur została odwołana.