przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Rudołtowice najpiękniejszą wsią województwa! Do tego inne wyróżnienia!

Rudołtowice najpiękniejszą wsią województwa! Do tego inne wyróżnienia!

16 Września 2022
kategoria:
News
Rudołtowice najpiękniejszą wsią województwa!

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że Rudołtowice z gminy Pszczyna zostały wybrane za najpiękniejsza wieś województwa śląskiego i zdobyły główną nagrodę w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” w 2022 roku. A na tym nie koniec sukcesów pszczyńskich sołectw, bo nasza gmina została wyróżniona jeszcze w trzech kategoriach.

Rudołtowice od lat bardzo aktywnie uczestniczą w konkursie. Dwa lata temu sołectwo wygrało w konkursie na najlepsza stronę internetową, a rok temu było o krok od zwycięstwa w kategorii głównej na najpiękniejszą wieś województwa, ostatecznie zajmując drugie miejsce. W tym roku jednak się już udało! Dzięki temu zwycięstwu Rudołtowice otrzymają aż 27 tysięcy złotych.

- Rudołtowice są piękne przede wszystkim dzięki mieszkańcom, którzy kochają i szanują ziemię swoich przodków, nie wstydzą się swojej tożsamości i przynależności, kultywują tradycje swoich ojców, dziadków, ale nade wszystko mają wielkie serca, co niejednokrotnie udowodnili, angażując się w liczne akcje charytatywne - podkreśla Joanna Skrzypczyk, sołtys Rudołtowic.

Joanna Skrzypczyk dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w konkursie za wsparcie i pomoc. - Dziękuję za motywację nie tylko do wzięcia udziału w konkursie, ale także do dążenia, aby Rudołtowice z dnia na dzień były coraz piękniejsze - mówi.

Po ogłoszeniu wyników w konkursie radość i satysfakcję można wyczuć również w Studzionce i w Łące. Indywidualny sukces odniósł Ireneusz Gruszka, sołtys Studzionki, który zajął drugie miejsce w konkursie na najlepszego sołtysa 2022 roku. Ponadto Studzionka została wyróżniona za najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi dzięki inicjatywie „Ku pamięci” - „Dbałość o pamięć pochowanych na cmentarzu ewangelickim w Studzionce, dawno temu”.

Z kolei Łąka może być dumna ze swojej mikołajowej tradycji. To właśnie grudniowe wydarzenie zajęło trzecią lokatę w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje.

- Gratuluję wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym. Mieszkańcy naszej gminy oraz przedstawiciele wsi, sołtysi od lat aktywnie angażują się w liczne inicjatywy. Równocześnie na bieżąco dbają o swoje sołectwa i realizują ambitne programy. Wiele z tych działań nie tylko uaktywnia lokalną społeczność, ale również ją scala i solidaryzuje - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.