przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Studzienice: Prace nad budową nowego przedszkola zgodnie z terminami/Trwa budowa przedszkola w Studzienicach

Studzienice: Prace nad budową nowego przedszkola zgodnie z terminami

27 Stycznia 2023
kategoria:
News
Studzienice: Prace nad budową nowego przedszkola

Prace związane z budową nowego przedszkola w Studzienicach są realizowane zgodnie z terminami. Obecnie na terenie obiektu montowane są okna.

W piątek, 27 stycznia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wspólnie z zastępcą burmistrza Magdaleną Czarnecką odwiedzili plac budowy w Studzienicach.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. W najbliższym czasie zamontowane zostaną niezbędne instalacje. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie prac związanych z wykończeniem wnętrz budynku - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Poza salami zajęć w przedszkolu wybudowana zostanie m.in. kuchnia, pomieszczenia administracyjne oraz szatnie. Wokół budynku zostanie zagospodarowany teren tak, aby znalazła się przestrzeń zielona oraz plac zabaw dla dzieci.

- Robimy wszystko, aby placówki oświatowe zarządzane przez gminę Pszczyna odpowiadały najwyższym standardom. Tak będzie również w przypadku nowych inwestycji. Przedszkole w Studzienicach uruchomione zostanie już w tym roku. W nowej placówce z opieki przedszkolnej skorzysta 150 dzieci- informuje zastępca burmistrza Pszczyny Magdalena Czarnecka.

Równocześnie z inwestycją w Studzienicach prowadzone są prace przy budowie przedszkola w Czarkowie. 

Koszt budowy przedszkola w Studzienicach wyniesie 10 701 000 zł. Inwestycję realizuje firma Mazur z Jankowic. Z Polskiego Ładu na budowę nowych obiektów w Czarkowie i Studzienicach gmina Pszczyna otrzymała 8 000 000 zł.

Trwa budowa przedszkola w Studzienicach