przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Trwa budowa osiedla Luizy. Będzie 50 nowych mieszkań - zdjęcia/Budowa osiedla Luiza w Łące - 05.10.2022

Trwa budowa osiedla Luizy. Będzie 50 nowych mieszkań - zdjęcia

05 Października 2022
kategoria:
News
Trwa budowa osiedla Luizy. Będzie 50 nowych miesz

Trwa budowa osiedla Luizy przy ulicy Cieszyńskiej w Łące. Inwestycja Pszczyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przebiega sprawnie i szybko.

Prace przy budowie pierwszych budynków wielorodzinnych na osiedlu Luiza rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca. Docelowo przy ulicy Cieszyńskiej powstają dwa 6-kondygnacyjne budynki po 25 mieszkań. Będą to w większości mieszkania trzypokojowe, 63-metrowe. Ponadto w każdym budynku będzie jedno mieszkanie do osób niepełnosprawnych oraz po pięć mieszkań 30-metrowych. Budynki będą wyposażone w windę, a każde mieszkanie będzie miało balkon. W piwnicach będą części przynależne, rowerownie, wózkownie i suszarnie.

Dotychczas zostały wykonane roboty ziemne, pale fundamentowe oraz wykonano płytę fundamentową. Aktualnie powstają ściany piwnic, a już niebawem pojawi się żuraw wieżowy i rozpocznie się montaż stropu.

- Budowa osiedla Luizy to odpowiedź na zapotrzebowanie ogromnej liczby mieszkań komunalnych. To bardzo często poruszana przez mieszkańców kwestia. Nowe budynki ulokowane przy ulicy Cieszyńskiej zaspokoją te zapotrzebowanie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol i zaznacza, że wraz z domami wielorodzinnymi przygotowane zostanie zaplecze w postaci parkingów i terenów zielonych.

Zakończenie prac przewiduje się na przełom 2023 i 2024 roku.

Budowa osiedla Luiza w Łące - 05.10.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna