przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Trwa budowa osiedla Luizy. Będzie 50 nowych mieszkań - zdjęcia/Budowa osiedla Luizy w Łące - 28.12.2022

Trwa budowa osiedla Luizy. Będzie 50 nowych mieszkań - zdjęcia

02 Stycznia 2023
kategoria:
News
Trwa budowa osiedla Luizy. Będzie 50 nowych miesz

Przy ulicy Cieszyńskiej w Łące trwa budowa osiedla Luizy. W ramach pierwszego etapu powstanie 50 mieszkań, w większości trzypokojowych. Zakończenie prac przewiduje się na przełom 2023 i 2024 roku.

Inwestycję prowadzi Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a prace przebiegają sprawnie i szybko. Przypomnijmy, że roboty przy budowie pierwszych budynków wielorodzinnych na osiedlu Luiza rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca. W pierwszej kolejności zostały wykonane prace ziemne, pale fundamentowe oraz wykonano płytę fundamentową. Potem powstały ściany piwnic, na placu budowy pojawił się żuraw wieżowy i rozpoczął się montaż stropu.

Dziś prace są już na kolejnym etapie. W jednym z budynków jest już wykonywany stop nad parterem, natomiast w drugim zakończono budowę ścian parteru i wykonywane jest szalowanie stropu. Z oddali widać też szyby windowe, które wykonano na wysokość drugiej kondygnacji.

Docelowo przy ulicy Cieszyńskiej powstają dwa 6-kondygnacyjne budynki po 25 mieszkań. Będą to w większości mieszkania trzypokojowe, 63-metrowe. Ponadto w każdym budynku będzie jedno mieszkanie do osób niepełnosprawnych oraz po pięć mieszkań 30-metrowych. Budynki będą wyposażone w windę, a każde mieszkanie będzie miało balkon. W piwnicach będą części przynależne, rowerownie, wózkownie i suszarnie.

- Nowe budynki ulokowane przy ulicy Cieszyńskiej zaspokoją zapotrzebowanie ogromnej liczby mieszkań komunalnych. To temat bardzo często przytaczany w rozmowach z mieszkańcami. Osiedle Luizy zaoferuje nie tylko lokale, ale także zaplecze w postaci parkingów i terenów zielonych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa osiedla Luizy w Łące - 28.12.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna