przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W Pszczynie powstają kolejne miejsca zielone, wśród nich park kieszonkowy/Park kieszonkowy w Pszczynie - 13.10.2022

W Pszczynie powstają kolejne miejsca zielone, wśród nich park kieszonkowy

27 Października 2022
kategoria:
News
W Pszczynie powstają kolejne miejsca zielone, wś

Lubimy, gdy otacza nas zieleń! Dlatego miło, że w Pszczynie realizowana jest kolejna „zielona” inwestycja i będzie kontynuowana także w kolejnym roku. To park kieszonkowy na osiedlu Siedlice, u zbiegu ulic Bielskiej i Korfantego.

Budowa parku została zasygnalizowana przez mieszkańców w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim i także znalazła się wśród zwycięzców głosowania prowadzonego w minionych tygodniach. Inicjatorem prac jest radny Arkadiusz Gardiasz, autorką projektu Magdalena Paw, a prace toczą się przy dużym współudziale Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie.

- W miastach ważną kwestią jest dbałość o tworzenie chociażby niewielkich przestrzeni zielonych. Zieleń miejska przyczynia się do poprawy jakości życia, wpływa na charakter i wygląd ulic i placów, kształtuje i porządkuje wnętrze miasta - wyjaśnia pomysłodawca inwestycji Arkadiusz Gardiasz.  - Cieszę się, że mieszkańcy zagłosowali na realizację kolejnych prac w parku kieszonkowym, dzięki czemu w 2023 roku pojawia się tu nowe nasadzenia oraz oświetlenie - dodaje.

Osiedlowy skwer będzie ogólnodostępnym terenem. Na powierzchni około 25 arów posadzone zostaną drzewa, krzewy, a także byliny. Będą też ławki i wyznaczone miejsca do wypoczynku.

Pomysł chwali również burmistrz Pszczyny. - To bardzo ciekawy przykład zagospodarowania terenu w centrum miasta. Park kieszonkowy to dowód, że w każdym miejscu, przy dobrym pomyśle, mogą powstać nowe, przyjazne przestrzenie - mówi Dariusz Skrobol, dodając, że miejsc zielonych na terenie gminy będzie zdecydowanie więcej.

Park kieszonkowy w Pszczynie - 13.10.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna