przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W Studzienicach powstaje nowe przedszkole dla 150 dzieci - zdjęcia i wideo/Budowa przedszkola w Studzienicach - 01.03.2023

W Studzienicach powstaje nowe przedszkole dla 150 dzieci - zdjęcia i wideo

20 Marca 2023
kategoria:
News
W Studzienicach powstaje nowe przedszkole dla 150

Na terenie gminy Pszczyna trwa budowa dwóch przedszkoli. Jedno z nich powstaje w Studzienicach w sąsiedztwie dzisiejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Prace na budowie przebiegają bardzo sprawnie. Z tygodnia na tydzień widać postępy. W parterowym budynku powstają sale zajęciowe oraz szatnie i kuchnia. W nowym roku szkolnym przedszkole przyjmie 150 dzieci. Wokół budynku zostanie zagospodarowany teren tak, aby znalazła się przestrzeń zielona oraz plac zabaw.

- Nowe przedszkole będzie wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne, przestronne sale do nauki i zabawy, a także zaplecze sanitarne. Będzie to placówka, która spełni najwyższe standardy - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Jestem przekonany, że nowe przedszkole będzie miejscem, w którym dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności i talenty, a także poznawać świat w bezpieczny i przyjazny sposób - dodaje.

Budowa przedszkola w Studzienicach - 01.03.2023

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna