przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W gminie Pszczyna powstaną dwa nowe przedszkola dla 300 dzieci!

W gminie Pszczyna powstaną dwa nowe przedszkola dla 300 dzieci!

21 Września 2022
kategoria:
News
W gminie Pszczyna powstaną dwa nowe przedszkola d

W Urzędzie Miejskim w Pszczynie zostały podpisane umowy na budowę dwóch nowych przedszkoli. Powstaną one w Czarkowie oraz w Studzienicach.

- Budowa dwóch nowych przedszkoli to bardzo dobra informacja dla rodziców z Czarkowa i Studzienic. W powstających obiektach znajdzie się miejsce dla 300 dzieci. Już podczas etapu projektowania zwróciliśmy uwagę na liczne aspekty, które sprawią, że będą to bardzo dobrze wyposażone obiekty, a zajęcia dla najmłodszych będą odbywały się w bardzo dobrych warunkach - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W Czarkowie przedszkole powstanie za istniejącym budynkiem obecnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Powstańców Śląskich. Nowy dwukondygnacyjny budynek będzie przystosowany do przyjęcia 150 dzieci. Poza salami zajęciowymi będzie także wyposażony między innymi w szatnię oraz w kuchnię.

Taką samą liczbę przedszkolaków przyjmie nowy budynek w Studzienicach. Zostanie on wybudowany w przy ulicy Świętego Jana Pawła II, w sąsiedztwie istniejącej placówki oświatowej. Ten obiekt też będzie wyposażony w kuchnię. Będzie to budynek parterowy.

Warto wspomnieć, że w ramach inwestycji zagospodarowany zostanie także teren przy przedszkolach. Powstaną tam place zabaw.

Łączny koszt inwestycji to 20 milionów złotych. Przedszkole w Czarkowie wybuduje spółka JM Kontrakt z Łąki, natomiast przedszkole w Studzienicach - Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic.