przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Rozpoczyna się elektroniczny nabór do pszczyńskich szkół podstawowych

Rozpoczyna się elektroniczny nabór do pszczyńskich szkół podstawowych

14 Marca 2023
kategoria:
News
Rozpoczyna się elektroniczny nabór do pszczyńsk

Od wtorku, 14 marca br. rozpoczyna się nabór do pszczyńskich szkół podstawowych. Wszelkie informacje dostępne są na stronie BIP Pszczyna.

Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu dziecka do szkoły obwodowej w terminie od dnia 14 marca 2023 r. godz. 8:00 do dnia 20 kwietnia 2023 r. do godz.15:00.

W przypadku zapisywania dziecka do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na platformie internetowej i po wydrukowaniu oraz  podpisaniu złożyć go w sekretariacie szkoły obwodowej ucznia.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. Istnieje też możliwość zapisania dziecka do szkoły pozaobwodowej, przyjęcie  będzie jednak  uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryteriów rekrutacji.

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie miało miejsce 28 kwietnia 2023r. o godz. 13:00.

Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych, rodzice kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia do szkoły podstawowej potwierdzają w szkole wolę uczęszczania w terminie  od dnia 4 maja 2023 r. od godz. 8:00 do dnia 9 maja 2023 r. do godz. 15:00.

W przypadku niezakwalifikowania się dziecka do żadnej z wybranych szkół, należy zalogować się ponownie do systemu, wypełnić w systemie zgłoszenie , wydrukować i podpisać zgłoszenie do szkoły obwodowej i niezwłocznie złożyć go w tej szkole, w której dziecko objęte obowiązkiem szkolnym ma zagwarantowane miejsce.

 Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi  w dniu 12 maja 2023 r. do godz. 13:00.

 UWAGA ! W przypadku braku dostępu do Internetu /braku możliwości wydruku, prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z sekretariatem szkoły pierwszego wyboru.