przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W niedzielę Gala Wolontariatu

W niedzielę Gala Wolontariatu

03 Grudnia 2021
kategoria:
News
W niedzielę Gala Wolontariatu

W niedzielę, 5 grudnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędzie się gala, podczas której wręczone zostaną tytuły Wolontariusza Roku.

- Niedzielne spotkanie będzie okazją do integracji osób i stowarzyszeń zaangażowanych w niesienie pomocy potrzebującym. Wydarzenia, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie naszej gminy, wieloletnia działalność podmiotów i wszelkie przejawy otwierania się na ludzi, świadczą o tym, że jako lokalna wspólnota nie pozostajemy obojętni na trudny los osób potrzebujących tego wsparcia. Mam nadzieję, że w wydarzeniu uczestniczyć będą osoby wyróżnione wspólnie z dziećmi i swoimi najbliższymi - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W trakcie gali zostanie również zaprezentowany spektakl teatralny „Skok” w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej działającej przy Kole Związku Górnośląskiego w Suszcu. Zabawna historia, wyraziste postacie i doświadczeni aktorzy zagwarantują rozrywkę na wysokim poziomie i odpowiednią dawkę humoru. Spektakl “Skok” to autorski spektakl przygotowany przez duet: Monikę Panfil i Bogusława Musiolika.

W tym roku podczas gali wręczone zostaną wyróżnienia w kategoriach:

  • Stowarzyszenia, fundacje,
  • Diament Pszczyńskiego Wolontariatu (całokształt działalności),
  • Młody Wolontariusz Roku Gminy Pszczyna (osoby do 18 roku życia),
  • Super Wolontariusz Roku Gminy Pszczyna.

Ze względu na ograniczenia covidowe bardzo prosimy, aby osoby zaproszone na galę posiadające certyfikaty szczepień zabrały je ze sobą.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Marcelina Leki - Radna Rady Miejskiej w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury.