przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Zakończyła się przebudowa ulicy Gajowej w Pszczynie - zdjęcia/Przebudowa ulicy Gajowej w Pszczynie - 12.10.2023

Zakończyła się przebudowa ulicy Gajowej w Pszczynie - zdjęcia

12 Października 2023
kategoria:
News
Zakończyła się przebudowa ulicy Gajowej w Pszcz

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Gajowej w Pszczynie. To jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych w gminie.

Droga została przebudowana na odcinku 352 metrów. Wykonana została jezdnia o szerokości 4,5m i pobocza - 0,75m. W ramach inwestycji powstała także kanalizacja deszczowa. Zadanie zrealizowało wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RADEX Sp. z o.o. z Bielska-Białej. Koszt inwestycji to 1,3 mln złotych.

- Przebudowa ulicy Gajowej to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych. Realizacja przebiegała bardzo sprawnie - podsumowuje burmistrz Dariusz Skrobol. - Na realizację zadania pozyskaliśmy środki z programu Polski Ład. Dzięki temu mogliśmy przeprowadzić oczekiwane przez mieszkańców prace - zaznacza.

Warto dodać, że wiosną ruszą prace tuż obok, na ulicy Jesionowej w Pszczynie. Dobiega końca przygotowanie dokumentacji dla tej inwestycji. W tym miejscu prace będą prowadzone na odcinku 686 metrów. Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa.

Przebudowa ulicy Gajowej w Pszczynie - 12.10.2023

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna