przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Deklaracja pomocy i wsparcia dla mieszkańców miasta Bucza

Deklaracja pomocy i wsparcia dla mieszkańców miasta Bucza

22 Lutego 2022
kategoria:
News
Deklaracja pomocy i wsparcia dla mieszkańców mia

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zadeklarował pomoc i wsparcie dla mieszkańców ukraińskiego miasta Bucza w obwodzie kijowskim.

- Na Ukrainie gmina Pszczyna ma wielu przyjaciół. Z drugiej strony obywatele naszego wschodniego sąsiada często odwiedzają nasz region, podejmują się pracy w naszej gminie i stają się mieszkańcami naszego miasta lub sołectw - poinformował burmistrz. Jak dodał, we wtorek rozmawiał telefonicznie z samorządowcami z Buczy. - Odbyliśmy długą i ważną rozmowę. Od wielu lat nasze samorządy współpracują, wymieniają się doświadczeniami w zakresie gospodarki i handlu oraz prowadzą wspólne działania związane z kulturą, sportem, oświatą i turystyką. Parokrotnie odwiedzały się oficjalne delegacje. W 2016 roku został podpisany list intencyjny stanowiący wolę obu stron podpisania w przyszłości oficjalnych aktów partnerstwa - powiedział Dariusz Skrobol.

- Podczas rozmowy zadeklarowałem pomoc dla mieszkańców Buczy. W przypadku eskalacji działań wojskowych ogłosiłem gotowość do przyjęcia osób z tej miejscowości w Pszczynie i udzielenie im schronienia - tłumaczył. - Mam nadzieję, że tak tragiczny scenariusz się nie wydarzy, jednakże historia nauczyła nas, że także na taką sytuację należy być przygotowanym. Przeszłość pokazała również dobitnie i jednoznacznie, że jakakolwiek przemoc nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Tym właściwym powinien być dialog - dodał burmistrz Pszczyny.