przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Spotkanie gminnego zespołu zarządzania kryzysowego w temacie sytuacji na Ukrainie

Spotkanie gminnego zespołu zarządzania kryzysowego w temacie sytuacji na Ukrainie

24 Lutego 2022
kategoria:
News
Spotkanie gminnego zespołu zarządzania kryzysowe

W dniu dzisiejszym burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zwołał posiedzenie gminnego zespołu zarządzania kryzysowego i kluczowych komórek Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Głównym tematem spotkania była oczywiście sytuacja na Ukrainie.

Podczas posiedzenia omawiane było przygotowanie do przyjęcia uchodźców i udzielenia schronienia na terenie naszej gminy. Ustalono, że gmina Pszczyna jest gotowa w trybie pilnym do utworzenia takich punktów.

Wcześniej burmistrz Pszczyny skontaktował się z merem miasta Bucza w obwodzie kijowskim. Obie miejscowości współpracują ze sobą od blisko 10 lat. - Dziś rano ponownie skontaktowałem się z merem Buczy, panem Anatolijem Fedorukiem i potwierdziłem wcześniej oferowaną pomoc - mówi burmistrz.

Tematem pomocy zajmie się także zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. - Przeprowadziłem rozmowę z przewodniczącym zarządu i dyrektorem Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Na piątek zwołane jest posiedzenie zarządu ŚZGiP. Przewodniczący zarządu zaprosił do udziału w nim przedstawicieli Zarządu Kijowskiego Oddziału Regionalnego. Wspólnie planujemy określić zakres i formę pomocy dla mieszkańców tego regionu - dodaje Dariusz Skrobol.