przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi zarządów osiedli ws. pomocy dla Ukrainy

Spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi zarządów osiedli ws. pomocy dla Ukrainy

02 Marca 2022
kategoria:
News
Spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi zarząd

W związku z wojną na Ukrainie liczne instytucje, stowarzyszenia, a także nieformalne grupy robią wszystko, aby pomóc osobom szukającym pomocy w naszym regionie.

Koordynacją działań zajmują się urzędy wojewódzkie, a następnie urzędy powiatowe. Podobnie jest w Pszczynie. Dla rodzin z powiatu pszczyńskiego, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy, dostępny jest numer infolinii Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pszczynie - 32 449 23 33 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00). Na stronie www.powiat.pszczyna.pl dostępne są niezbędne informacje.

W związku z tym, aby przekazać najważniejsze informacje dotyczące wprowadzanych rozwiązań burmistrz Dariusz Skrobol za pośrednictwem połączenia video skontaktował się z przewodniczącymi zarządów osiedli, sołtysami oraz sztabem kryzysowym. W trakcie spotkania omówiono procedury, które muszą zostać spełnione przez osoby, które w ostatnich dniach przyjechały z Ukrainy. To ważne ponieważ nie wszystkie osoby mają odpowiednią wiedzę na temat wsparcia, jakie można otrzymać na miejscu. Dlatego na terenach jednostek pomocniczych znajdą się materiały w dwóch językach zawierające bazę adresów oraz niezbędne telefony.