przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Kolejne dary z Pszczyny trafiły na Ukrainę

Kolejne dary z Pszczyny trafiły na Ukrainę

11 Marca 2022
kategoria:
News
Kolejne dary z Pszczyny trafiły na Ukrainę

W piątek o godzinie 2.00 nad ranem do naszych przyjaciół z Ukrainy dotarł z Pszczyny kolejny transport darów. Dostawę udało się przeprowadzić bardzo sprawnie i szybko. To ważne, albowiem dla osób, które wciąż pozostają za nasza wschodnią granicą, w państwie, w którym toczy się wojna, każda chwila i każdy dzień są niezwykle ważne.

Akcja została przeprowadzona z inicjatywy Gminy Pszczyna, przy współpracy z Powiatem Pszczyńskim. Powiatowy punkt pomocy humanitarnej przygotował leki, środki higieniczne, a także żywność - to produkty, których po drugiej stronie granicy zaczyna coraz częściej brakować.

Dwa samochody dostawcze wyruszyły z Pszczyny w kierunku Korczowej w czwartek wieczorem. Przeładunek na granicy zorganizowano w nocy. Niespełna dwie godziny później burmistrz Dariusz Skrobol otrzymał informację z Ukrainy, że transport bezpiecznie dotarł do Lwowa. Dziś z magazynów towar zostanie rozdysponowany do kilku punktów. Podczas przekazania darów w geście solidarności i w podziękowaniu Ukraińcy przekazali pszczynianom swoją flagę. Jak relacjonują organizatorzy, była to bardzo wzruszająca chwila.

Olbrzymie podziękowania kierujemy do Bazar U Koziołka oraz Zakład Masarsko-Wędliniarski Kania Czarków za pomoc w organizacji transportu, a także Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej za szybki i sprawny załadunek.