przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Bankowa Street Live dla Ukrainy

Bankowa Street Live dla Ukrainy

28 Marca 2022
kategoria:
News
Bankowa Street Live dla Ukrainy

Bankowa Street Live powraca! 31 marca o godzinie 17.00 zapraszamy na koncert zespołu Chłodno oraz sskjegg. Podczas koncertów prowadzona będzie zbiórka na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

Bankowa Street Live to pełen energii, kultowy cykl wydarzeń w Pszczynie, przyciągający przed scenę nie tylko publiczność z najbliższych okolic, ale również gości z innych miejscowości Górnego Śląska. Przyciąga również ambitnych i nietuzinkowych muzyków, których możemy posłuchać w wyjątkowym anturażu.

Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona, który powstał we wrześniu 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Muzyka, którą tworzą to połączenie przestrzennych brzmień folkowych i subtelnej elektroniki. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno. Na swoim koncie mają wydaną płytę EP. Samodzielnie zorganizowali trzy trasy koncertowe - w ponad 40 miastach. Zagrali koncerty na takich wydarzeniach jak Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama, Juwenalia Krakowskie czy Yass Week Festival. Rozpoczęli również współpracę z Rafałem Smoleniem, z którym pracują obecnie nad płytą. Chłodno zostało wybrane do projektu wschodzących artystów polskiej sceny muzycznej „My Name Is New” wytwórni Kayax.

sskjegg to dźwięki, emocje i magia. Artyści ubierają historie w słowa i melodię. Muzyka sskjegg to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy. W czerwcu 2020 roku światło dzienne ujrzała płyta "(m)ała". W lipcu zaś singiel sskjegg „Toń” ukazał się pod szyldem projektu My Name Is New wytwórni KAYAX.

Organizatorami wydarzenia są lokalni restauratorzy z ulicy Bankowej i Pszczyńskie Centrum Kultury. W tym roku wszyscy zbieramy muzyczne siły, aby wesprzeć naszych sąsiadów z Ukrainy.