przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W Czarkowie powstaje nowoczesne przedszkole dla 150 dzieci - wideo/Budowa nowego przedszkola w Czarkowie - 02.03.2023

W Czarkowie powstaje nowoczesne przedszkole dla 150 dzieci - wideo

13 Marca 2023
kategoria:
News
W Czarkowie powstaje nowoczesne przedszkole dla 15

W Czarkowie, tuż za istniejącym budynkiem obecnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Powstańców Śląskich, gmina Pszczyna buduje nowe przedszkole dla 150 dzieci.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt z salami zajęciowymi, kuchnią i szatniami zostanie udostępniony w tym roku. Prace przebiegają bardzo intensywnie, sprawnie i budzą duże zainteresowanie wśród mieszkańców sołectwa.

Roboty budowlane wykonuje wyłoniona w drodze przetargu spółka JM Kontrakt z Łąki. Poza budową samego budynku, zagospodarowany zostanie też teren wokół nowego przedszkola. Powstanie tu między innymi plac zabaw.

- Nowe przedszkole w Czarkowie będzie spełniało wysokie standardy. Będą tu optymalne warunki do przyjęcia 150 przedszkolaków - zapowiada burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje burmistrz, jest to trzecie przedszkole w naszej gminie, które powstaje w ostatnich latach. Wcześniej wybudowana została nowoczesna placówka w Ćwiklicach, a równocześnie z inwestycją w Czarkowie, prowadzona jest budowa przedszkola w Studzienicach. Tam również już wkrótce zostanie przyjętych 150 dzieci.

Budowa nowego przedszkola w Czarkowie - 02.03.2023

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna