przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/360 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Teligi w Studzionce

360 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Teligi w Studzionce

02 Kwietnia 2024
kategoria:
News
360 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Teligi

Gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie w wysokości 360 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Teligi w Studzionce. Środki te umożliwią przeprowadzenie prac modernizacyjnych na odcinku około 900 metrów.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach wręczono czeki na modernizację dróg transportu rolnego. Jednym z głównych beneficjentów tego wsparcia jest gmina Pszczyna, która zgłosiła potrzebę remontu ulicy Teligi w Studzionce. W wydarzeniu uczestniczył zastępca burmistrza Piotr Sidzina.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Studzionki. Odcinek drogi objęty wnioskiem charakteryzuje się złym stanem technicznym. Jest on częściowo utwardzony, a częściowo pozostaje drogą gruntową. Na jej powierzchni pojawiają się liczne koleiny, kałuże i zastoiska wodne po opadach deszczu. Poprawa stanu technicznego tej drogi wpłynie zdecydowanie pozytywnie na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania dla wszystkich jej użytkowników - komentuje Piotr Sidzina.

Konieczność przeprowadzenia prac na ulicy Teligi podkreśla również sołtys Studzionki i radny Ireneusz Gruszka. - Droga służy jako główny dojazd do pól rolnych oraz gospodarstw rolnych w okolicy. Jej stan wymaga natychmiastowych działań naprawczych, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę dla mieszkańców oraz osób korzystających z niej codziennie - dodaje Ireneusz Gruszka.

Modernizacja ulicy Teligi to kolejny krok gminy Pszczyna w poprawie infrastruktury drogowej na obszarze wiejskim. Środki finansowe pozyskane na ten cel stanowią istotne wsparcie dla rozwoju gospodarki rolnej w Studzionce.