przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Przy szkole na osiedlu Stara Wieś powstanie nowy parking

Przy szkole na osiedlu Stara Wieś powstanie nowy parking

02 Kwietnia 2024
kategoria:
News
Przy szkole na osiedlu Stara Wieś powstanie nowy

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym (Szkole Podstawowej nr 3) na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie powstanie nowy parking na 30 samochodów.

Rozbudowa parkingu przy szkole to odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Planowana inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu, ale również bezpieczeństwa w sąsiedztwie placówki. Brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych był dotychczasowym problemem, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy rodzice musieli szukać miejsc parkingowych w niedalekiej okolicy.

- Aktualnie powstaje projekt dla tego zadania. Jest on konieczny, by w niedalekiej przyszłości mogły rozpocząć się prace budowlane. Docelowo w sąsiedztwie szkoły powstanie 30 nowych miejsc parkingowych, dwa z nich będą dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Powstanie również chodnik oraz nasadzenia - zapowiada burmistrz Dariusz Skrobol.

Inicjatorką zadania jest radna Marcelina Leki. - Inwestycja z pewnością spotka się z pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców, którzy od dłuższego czasu borykali się z problemami związanymi z brakiem miejsc parkingowych w okolicy szkoły. Planowane rozwiązania nie tylko ułatwią rodzicom i opiekunom dostęp do placówki edukacyjnej, ale również wpłyną pozytywnie na płynność ruchu drogowego w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - mówi.