przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Budowa nowego przedszkola w Czarkowie - zdjęcia/Budowa przedszkola w Czarkowie - 05.09.2023

Budowa nowego przedszkola w Czarkowie - zdjęcia

13 Września 2023
kategoria:
News
Budowa nowego przedszkola w Czarkowie - zdjęcia

W Czarkowie, tuż za istniejącym budynkiem obecnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Powstańców Śląskich, gmina Pszczyna buduje nowe przedszkole dla 150 dzieci. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace.

W nowoczesnym, dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się sale zajęciowe, kuchnia i szatnie. Prace przebiegają bardzo intensywnie, sprawnie i budzą duże zainteresowanie wśród mieszkańców sołectwa. Poza budową samego budynku, zagospodarowany zostanie też teren wokół nowego przedszkola. Powstanie tu między innymi plac zabaw. Prace wykonuje wyłoniona w drodze przetargu spółka JM Kontrakt z Łąki.

- Pragniemy zapewnić dzieciom z gminy Pszczyna możliwości do rozwijania swoich umiejętności i talentów. Budowa przedszkola to jedno z tych działań, które przyczynią się do tego celu. Wierzę, że będzie to doskonałe miejsce, gdzie dzieci będą rozwijać się, poznawać świat i budować wartości - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Warto wspomnieć, że nowe przedszkole powstaje także w Studzienicach - https://www.pszczyna.pl/main/aktualnosci/Nowe-przedszkole-w-Studzienicach-zdjecia-z-budowy/idn:3847

Budowa przedszkola w Czarkowie - 05.09.2023

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna