przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Nowa Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Piastów - zdjęcia/Otwarcie Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej nr 5 w Pszczynie - 23.11.2022

Nowa Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Piastów - zdjęcia

23 Listopada 2022
kategoria:
News
Nowa Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej nr 5 n

W środę rano w Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Piastów w Pszczynie została otwarta zielona pracownia. To już czwarta tego typu sala w placówkach zarządzanych przez gminę. Środki na inwestycję w całości pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Sala przeznaczona na Zieloną Pracownie została wyremontowana. Jest wyposażona w wygodne trzyosobowe stoliki, które będzie można używać w sposób tradycyjny lub połączyć w stoliki do pracy grupowej. Do sali została zakupiona mobilna tablica suchościeralna. Nowoczesny monitor interaktywny i komputer przenośny pozwoli na przeprowadzenie ciekawych lekcji z zastosowaniem materiałów multimedialnych.

Wyposażenie pracowni w trójokularowy mikroskop z kamerą umożliwi uczniom obserwację przebiegu mikroskopowania na ekranie monitora interaktywnego. Zakupione materiały edukacyjne ( zestawy preparatów mikroskopowych, modele, atlasy, mapy) są uzupełnieniem istniejącej bazy dydaktycznej.

W pracowni powstał kącik ekologiczny, wyposażony w stację pogody, zestaw eksperymentalny z zakresu energii odnawialnej, zestawy do badania jakości wody, gleby i powietrza oraz plansze edukacyjne i programy multimedialne. Ponadto w sali umieszczone zostały kolorowe kosze do segregacji odpadów. Sala pomieści do 30 uczniów.

W pracowni będą odbywać się lekcje biologii i przyrody oraz inne zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Pracownia będzie też miejscem, gdzie uczniowie będą poznawać podstawy ochrony środowiska i podnosić poziom świadomości ekologicznej.

- To już czwarta szkoła zarządzana przez gminę Pszczyna, w której przygotowaliśmy zieloną pracownię. Równocześnie jest to pierwsza placówka, gdzie całkowity koszt zadania pokryły środki pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - podkreśla zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka. - Tak bogato wyposażone i przyjazne sale uatrakcyjniają prowadzone lekcje, uczniom dają możliwość przeprowadzania doświadczeń i są inspiracją do działań na rzecz ochrony środowiska - dodaje.

Zielone pracownie są już także w Szkole Podstawowej w Studzionce (od 2020 roku), Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Kolonia Jasna (od 2021 roku) oraz w od tego roku w Szkole Podstawowej w Brzeźcach.

Otwarcie Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej nr 5 w Pszczynie - 23.11.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna