przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pszczyna: Ponad 300 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Pszczyna: Ponad 300 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych

23 Listopada 2022
kategoria:
News
Pszczyna: Ponad 300 tys. zł na poprawę bezpiecze

Doświetlenie dziesięciu przejść dla pieszych na terenie gminy Pszczyna pozwoli znacznie poprawić bezpieczeństwo niezmotoryzowanych użytkowników dróg. W listopadzie rozpoczęła się realizacja dużego projektu.

Na ten cel Urząd Miejski w Pszczynie przeznaczy 338 250 zł. Inwestycja dofinansowana jest z marszałkowskiego programu poprawy bezpieczeństwa na drogach, w którym Pszczyna jest liderem i beneficjentem. Na realizację zadania gmina Pszczyna pozyskała 111 tys. zł.

- W lutym podczas prezentacji programu skierowanego do samorządów województwa śląskiego zapowiadałem, że będziemy kontynuować inwestycje mające na celu zmniejszenie niebezpiecznych zdarzeń drogowych zagrażających pieszym. Tak też się stało. Obecnie mamy dziesięć miejsc, które zostaną doświetlone - mówi burmistrz Dariusz Skrobol nie kryjąc zadowolenia z faktu, że inwestycja dotowana jest ze środków zewnętrznych. - Budowa nowoczesnego systemu oświetlenia odbywa się w pierwszej kolejności na drogach o dużym natężeniu ruchu, tam gdzie bardzo często możemy zauważyć dzieci i seniorów. Takim kluczem kierowaliśmy się występując o dofinansowanie naszego projektu - dodaje burmistrz Skrobol.

Celem programu jest m.in. wsparcie zadań drogowych w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez montaż nowoczesnego oświetlenia przejść dla pieszych, budowę, rozbudowę lub przebudowę przejść dla pieszych,  a także zabezpieczenie ciągów komunikacyjnych poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

Planowane inwestycje:

 1. Łąka - Ul. Turystyczna - przy szkole
 2. Łąka - Ul. Turystyczna - przy ul. Grottgera
 3. Brzeźce - ul. Ofiar Faszyzmu - przy Zajazd Ryguła
 4. Pszczyna - ul. Katowicka - obok Muzeum
 5. Pszczyna - ul. Bieruńska - przy DK1 - sklep EURO
 6. Jankowice - ul. Żubrów - przy Zajazd Grant
 7. Ćwiklice - ul. Męczenników Ośw. - przy szkole
 8. Pszczyna - ul. Katowicka - obok cmentarza Wszystkich Świętych
 9. Pszczyna - ul. Katowicka - obok cmentarza ewangelickiego
  10.Pszczyna - ul. Dworcowa - obok hotelu Michalika,