przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Otwarcie wieży widokowej w Wiśle Małej - zdjęcia/Otwarcie wieży widokowej w Wiśle Małej - 25.04.2023

Otwarcie wieży widokowej w Wiśle Małej - zdjęcia

26 Kwietnia 2023
kategoria:
News
Otwarcie wieży widokowej w Wiśle Małej - zdjęc

We wtorek uroczyście została otwarta 15-metrowa wieża obserwacyjna w Wiśle Małej. Wydarzenie było połączone z konferencją w Strumieniu.

Nowy obiekt położony jest w Wiśle Małej przy DW 939. Bezpośrednio przy zjeździe wybudowano parking dla osób zwiedzających. Z góry można obserwować siedliska ptaków znajdujące się na wybudowanej wyspie „Ptasiej Beczce” takie jak: rybitwy rzeczne, śmieszki i mewy czarnogłowe.

Mirosława Mierczyk-Sawicka, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska przedstawiła szczegóły związane z budową nowej atrakcji przeznaczonej dla turystów i pasjonatów obserwacji ptaków. Inwestycja powstała w ramach projektu LIFE.VISTULA.PL. Warto podkreślić, że miejsce służyć będzie także do monitorowania terenu przez służby mundurowe.

- Miałem przyjemność być tutaj kilkukrotnie. Widzę, że to miejsce to atrakcja, która przyciąga wielu turystów i bardzo wielu mieszkańców - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Zapraszam, aby pooglądać z tego punktu przyrodę, ptaki. Z wież doskonale widać pasmo Beskidów, a przy dobrej pogodzie również pasmo Tatr - dodaje.

Po zakończeniu części oficjalnej z przedstawicielami RDOŚ Katowice oraz zaproszonymi gośćmi uczestnicy spotkali się w Strumieniu na konferencji. Jacek Betleja z Górnośląskiego Koła Ornitologicznego opowiedział o pierwszych sukcesach projektu. W trakcie prelekcji mogliśmy zobaczyć unikatowe zdjęcia ptaków wykonane podczas prowadzonych prac badawczych. Podczas konferencji Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny opowiedział o wieży widokowej jako nowej atrakcji na mapach turystycznych gminy Pszczyna i powiatu pszczyńskiego.

Otwarcie wieży widokowej w Wiśle Małej - 25.04.2023

fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna