przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Rododendron i upominki za wniosek do Czystego Powietrza

Rododendron i upominki za wniosek do Czystego Powietrza

26 Kwietnia 2023
kategoria:
News
Rododendron i upominki za wniosek do Czystego Powi

Każdy, kto od środy, 26 kwietnia złoży w Referacie ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego w Pszczynie wniosek do programu „Czyste Powietrze” otrzyma rododendron. Akcja jest organizowana we współpracy z Miejskim Zakładem Zieleni.

Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli bądź współwłaścicieli domów jednorodzinnych, którzy wymieniają stare źródło ciepła na ekologiczne, termomodernizują budynek, wymieniają stolarkę okienną i drzwiową bądź instalują odnawialne źródła energii. Program przewiduje trzy progi dofinansowania, zależne od osiąganych dochodów. Maksymalna dotacja może wynieść do 136 200 złotych.

- W Pszczynie od lat walczymy o to, aby oddychało nam się coraz lepiej. Podejmujemy złożone, warte wiele milionów złotych działania na rzecz czystego powietrza. Dzięki nim w ostatnich latach liczba „kopciuchów” znacząco się zmniejszyła. Każdy zlikwidowany „kopciuch” to inwestycja w zdrowie nas wszystkich, w końcu czyste powietrze to nasze wspólne dobro - mówi Magdalena Polok, kierownik Referatu ds. Czystego Powietrza Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Jak dodaje Magdalena Polok, w gminie Pszczyna z tej możliwości, tylko w ramach programu „Czyste Powietrze” skorzystało już blisko 1000 gospodarstw.

- Każdy złożony wniosek w programie „Czyste Powietrze”, to kolejny krok w walce ze smogiem. Dziękuję mieszkańcom za trud jaki podejmują, aby nam wszystkim oddychało się lepiej - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Z okazji Dnia Ziemi, który jest co roku obchodzony w kwietniu, Referat ds. Jakości Powietrza wspólnie z Miejskim Zakładem Zieleni przygotowali niespodziankę dla wszystkich, którzy złożą wniosek w programie „Czyste Powietrze” w najbliższych dniach (akcja trwa do odwołania). Będzie to rododendron i drobne upominki. Najważniejsze są jednak oczywiście korzyści odniesione w ramach programu i związane z tym dofinansowanie na inwestycję.

Przy okazji przypominamy, że do końca 2023 roku powinny zostać wymieniony kotły wyprodukowane w latach 2007 - 2012.

Referat ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego w Pszczynie mieści się przy ul. 3 Maja 11, Pszczyna (tel. 32 449 39 50, 32 449 39 88, e-mail: jp[at]pszczyna.pl).