przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pasowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na os. Stara Wieś w Pszczynie/Pasowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym - 19.10.2022

Pasowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na os. Stara Wieś w Pszczynie

19 Października 2022
kategoria:
News
Pasowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkolno-Prz

Październik to w placówkach edukacyjnych tradycyjnie czas pasowania na uczniów. Dziś ślubowanie złożyli najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie.

W środę 64 pierwszoklasistów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego złożyło ślubowanie. Zanim jednak stali się pełnoprawnymi uczniami i odebrali szkolne tarcze, podczas specjalnie przygotowanej akademii pokazali już dotychczas zdobytą wiedzę z matematyki, języka polskiego oraz śpiewania i tańca. Przypomnieli też o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze i przechodzenia przez jezdnię.

Na koniec uroczystej gali i pasowaniu otrzymali upominki z rąk zastępcy burmistrza Magdaleny Czarneckiej oraz dyrektor szkoły Joanny Rozmus-Cader.

- Drodzy uczniowie, rodzice, wychowawcy, to był wspaniały występ i akademia. Gratuluję! Widać ogrom pracy, który włożyliście w przygotowanie do tego dnia. Wam, pierwszoklasiści życzę, abyście w murach tej szkoły, zdobywając wiedzę, zyskiwali też nowych przyjaciół, koleżanki i kolegów. Życzę wam, by każdy dzień upływał jak najlepiej! Powodzenia w nowej szkole - powiedziała podczas spotkania Magdalena Czarnecka.

Pasowanie pierwszoklasistów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym - 19.10.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna