przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Postęp prac na budowie pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

Postęp prac na budowie pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

12 Kwietnia 2023
kategoria:
News
Postęp prac na budowie pszczyńskiego Centrum Kul

Ostatnie tygodnie i poprzedni miesiąc do końca raczyły nas zimową aurą. Mimo niesprzyjających warunków na budowie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury prace nie zwalniały tempa. 

Wewnątrz budynku, ułożono ostatnie fragmenty podposadzkowej instalacji centralnego ogrzewania na parterze . Wykonano kolejne fragmenty jastrychów cementowych na korytarzu, w salach warsztatowych i pomieszczeniach technicznych. Kontynuowano prace związane z wyprowadzeniem instalacji wodnej, kanalizacyjnej i grzewczej na wyższe kondygnacje budynku. 

Pod stropem sali widowiskowej powieszone zostały płyty akustyczne oraz docelowe oświetlenie. Rozpoczęto montaż kanałów wentylacyjnych na sali kinowej i ułożono kolejne metry oprzewodowania technicznego w całym budynku. W części administracyjnej powstała pierwsza z dwóch wind przewidzianych w obiekcie.

Prace elewacyjne przeniosły się na kolejne fragmenty budynku od strony ul. Bielskiej, gdzie na żelbetowej ścianie wykonano termoizolację oraz podkonstrukcje konieczną do montażu płyt elewacyjnych.

W ostatnich dniach marca montażyści ustawili rusztowanie przy elewacji południowo wschodniej, widocznej z ul. Bielskiej, gdzie w dalszej kolejności będą prowadzone roboty montażowe. Zamontowano również konstrukcję aluminiową pierwszego świetlika, który będzie pełnił funkcję przeszklonego dachu nad korytarzem pierwszego piętra i w dalszej części nad klatką schodową, prowadzącą na piętro drugie.

Na plac budowy powrócił sprzęt ciężki a to znaczy, że rozpoczęto prace związane z kształtowaniem ostatecznego wyglądu terenu wokół powstającego Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wiosna, która miejmy nadzieję zawita do Pszczyny na dobre od kwietnia, na pewno przyczyni się do przyspieszenia prac.