przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Trwa przebudowa ulic Dygasińskiego i Wczasowej w Łące - zdjęcia/Przebudowa ulic Wczasowej i Dygasińskiego w Łące - 29.03.2024

Trwa przebudowa ulic Dygasińskiego i Wczasowej w Łące - zdjęcia

29 Marca 2024
kategoria:
News
Trwa przebudowa ulic Dygasińskiego i Wczasowej w

W tym roku zakończy się przebudowa ulic Dygasińskiego i Wczasowej w Łące. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem.

- Od dawna czekaliśmy na przebudowę ulic Dygasińskiego i Wczasowej. Cieszę się, że zostanie zakończona w tym roku. Dziękuję za zaangażowanie w pozyskanie środków i realizację zadania radnemu Michałowi Zieburze oraz burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi - mówi Dariusz Grajcarek, sołtys Łąki.

Nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie położona na odcinku o długości prawie 1,2 km. Termin zakończenia prac to październik 2024 roku. Docelowo szerokość jezdni wyniesie 4,5 m. W ramach przedsięwzięcia na obu drogach wykonywana jest kanalizacja deszczowa.

- Przebudowa obu ulic to jedna z kluczowych inwestycji drogowych realizowanych obecnie na terenie naszej gminy - podkreśla burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Jak dodaje, jest ona możliwa dzięki środkom pozyskanym przez gminę.

Koszt inwestycji to blisko 4 miliony złotych, z czego 1,8 miliona złotych gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ulic Wczasowej i Dygasińskiego w Łące - 29.03.2024

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna