przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W czwartek w Pszczynie rozdaliśmy 1000 krzewów - zdjęcia/Akcja rozdawania krzewów w Pszczynie - 22.09.2022

W czwartek w Pszczynie rozdaliśmy 1000 krzewów - zdjęcia

23 Września 2022
kategoria:
News
W czwartek w Pszczynie rozdaliśmy 1000 krzewów -

W czwartek na parkingu miejskim przy ul. Bielskiej w Pszczynie wspólnie z burmistrzem Dariuszem Skrobolem i przewodniczącym osiedla Piastów Kamilem Widłokiem wręczaliśmy mieszkańcom naszej gminy krzewy! Zainteresowanie było olbrzymie! Rozdaliśmy aż 1000 rododendronów, azalii, magnolii, lilaków oraz hortensji.

- Bardzo się cieszę, że gmina Pszczyna z roku na rok jest coraz bardziej zielona. Dbamy nie tylko o park, skwery, ronda i otoczenie ulic, ale również mieszkańcy stale upiększają swoje przydomowe ogródki i tereny wokół. Jak duża jest potrzeba, mogliśmy zaobserwować w czwartek. Podczas organizowanej już po raz któryś akcji rozdawania krzewów zainteresowanie było olbrzymie. Rozdaliśmy 1000 rododendronów, azalii, magnolii, lilaków oraz hortensji, a wiem, że i gdyby było więcej, to chętnie by Państwo obsadzili nimi swoje otoczenie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Warto wspominieć, że inicjatywa rozdawania mieszkańcom kwiatów i krzewów jest w gminie Pszczyna organizowana cyklicznie. Ma na celu zachęcić mieszkańców, by na swoich posesjach mieli jak najwięcej zieleni! 

Zachęcamy, aby po zasadzeniu krzewu zrobić zdjęcie i w mediach społecznościowych oznaczyć posty hasztagiem #MojaPszczyna!

Akcja rozdawania krzewów w Pszczynie - 22.09.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna