przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Spotkanie ws. organizacji miejsc pobytowych dla Ukraińców, przekazywania darów i ich magazynowania

Spotkanie ws. organizacji miejsc pobytowych dla Ukraińców, przekazywania darów i ich magazynowania

28 Lutego 2022
kategoria:
News
Spotkanie ws. organizacji miejsc pobytowych dla Uk

W poniedziałek rano burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z przedstawicielami komórek Urzędu Miejskiego kluczowych w kontekście pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Podczas narady zostały omówione kwestie związane z wsparciem na miejscu w Pszczynie, organizacją miejsc pobytowych, przekazywaniem darów i ich magazynowaniem.

- Widzę olbrzymie zaangażowanie ze strony mieszkańców naszej gminy i chęć wsparcia Ukraińców. W akcję włączyły się między innymi strażacy ochotnicy, Stowarzyszenie Pszczyńskich Przedsiębiorców i Fundacja "Zwierzęca Arkadia". Wszystkim mieszkańcom bardzo dziękuję za tak duży odzew i niesienie pomocy przyjaciołom z Ukrainy - mówi Dariusz Skrobol.

W sobotę Urząd Miejski w Pszczynie uruchomiliśmy specjalny numer kontaktowy - 32 447-08-00 dla mieszkańców i przedsiębiorstw, które na terenie gminy Pszczyna chciałyby się włączyć w materialną i lokalową pomoc uchodźcom.