przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Stowarzyszenie Pszczyńskich Przedsiębiorców wspiera Ukrainę

Stowarzyszenie Pszczyńskich Przedsiębiorców wspiera Ukrainę

28 Lutego 2022
kategoria:
News
Stowarzyszenie Pszczyńskich Przedsiębiorców wsp

Stowarzyszenie Pszczyńskich Przedsiębiorców jako jedne z pierwszych zorganizowało zbiórki dla Ukrainy. Zainteresowanie akcją i niesieniem pomocy przekroczyło najśmielsze oczekiwania.

Stowarzyszenie zbiera produkty dla dzieci, dla matek, artykuły chemiczne oraz żywność z dłuższym terminem przydatności. Pierwsze dary już wyjechały w kierunku wschodniej granicy i trafią do najbardziej potrzebujących.

Podziwu dla działań przedsiębiorców nie ukrywa burmistrz Pszczyny, który w poniedziałek spotkał się z inicjatorami akcji. - W imieniu naszych ukraińskich przyjaciół serdecznie dziękuję za wszystkie inicjatywy - powiedział Dariusz Skrobol.

Jak dodaje burmistrz, od momentu rozpoczęcia wojny na Ukrainie, w ciągu kilku dni odebrał dziesiątki telefonów od mieszkańców z pytaniami, w jaki sposób mogą pomóc. - Zainicjowaliśmy formę komunikacji, uruchamiając specjalny numer telefonu 32 447-08-00. Ze względu na ogromną skalę zarówno potrzeb, jak i form pomocy, rząd postanowił, ze koordynacją będą zajmować się wojewodowie, a także powiaty - tłumaczy.